Kultura | rozrywka | edukacja

MBP: Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Wszyscy wiemy, że Internet to miliony komputerów na całym świecie, połączonych na stałe łączami sieciowymi. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Ale czy wiemy na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni korzystając z tej nowoczesnej formy komunikacji?

9 lutego 2021 r. to Dzień Bezpiecznego Internetu. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku włącza się w propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku naszym partnerem jest firma AP-Media, dostawca usług telekomunikacyjnych w tym Internetu światłowodowego na terenie Jasła, Gorlic i okolicznych miejscowości.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zaprasza grupy zorganizowane w wieku wczesnoszkolnym do udziału w warsztatach. Na spotkaniu poznamy literaturę, dzięki której zgłębimy tajniki etykiety w sieci, poruszymy temat cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie oraz kultury wpisów na portalach społecznościowych.

O 17.00 zapraszamy na spotkanie online na Facebooku Zakładam, że wiesz czyli o bezpieczeństwie w Internecie, które poprowadzi Krystian Czyżewski, przedstawiciel firmy AP-Media.

Czytelników zapraszamy do Biblioteki po zakładki z hasłami na temat bezpiecznego Internetu.

Szczegóły:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle
ul. Kołłątaja 1
nr tel. 13 446 26 02 wew. 35
email: dzieci@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE