Informacje

Powiat jasielski ma nowego sekretarza

Starostwo Powiatowe w Jaśle | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Starosta Adam Pawluś powierzył stanowisko sekretarza powiatu jasielskiego Agnieszce Maciejowskiej-Rzemińskiej.

Agnieszka Maciejowska-Rzemińska objęła stanowisko sekretarza powiatu jasielskiego w drodze awansu wewnętrznego. Zastąpiła Adama Wyżkiewicza, który w styczniu br. odszedł na zasłużoną emeryturę. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, magistrem prawa, posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w administracji samorządowej, co daje rękojmię do właściwego wypełniania powierzonych obowiązków służbowych. Swoją karierę zawodową od początku związała ze Starostwem Powiatowym w Jaśle. W ostatnim czasie pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji i Kadr. Wieloletnia znajomość mechanizmów funkcjonowania urzędu z pewnością pozwoli jej na sprawną organizację pracy.

Oficjalnego przedstawienia nowej pani sekretarz dokonano podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Jaśle.

Ja powierzyłem obowiązki sekretarza Agnieszce Maciejowskiej-Rzemińskiej, która wychowała się u boku naszej długoletniej sekretarz (Jadwigi Guni – przyp. red.). Pracuje ponad dwadzieścia lat w Starostwie Powiatowym w Jaśle, niemalże od samego początku. Ta decyzja została odebrana przez pracowników pozytywnie. – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Podczas autoprezentacji Agnieszka Maciejowska-Rzemińska podkreśliła, że jest przykładem pracownika, który przeszedł niemal wszystkie szczeble przed objęciem najwyższego stanowiska kierowniczego w urzędzie.

Rzeczywiście, przyszłam tutaj do pracy zaraz po studiach i pod okiem sekretarz Jadwigi Guni przeszłam niemal przez wszystkie stanowiska w tym urzędzie, zaczynając od młodszego referenta. Teraz zostałam wyróżniona w ten sposób, że objęłam chyba najwyższe urzędnicze stanowisko dla takiej kadry jak ja. Praca w urzędzie nie jest mi obca dlatego, że właśnie byłam „rzucana” na niemal wszystkie stanowiska. Kiedyś byłam nawet sekretarką starosty Gancarza przez jakiś czas. Mam doświadczenie w urzędzie. Tak się złożyło, że przez niemal dwa lata mój poprzednik Adam Wyżkiewicz podupadł na zdrowiu i przez dłuższy czas go nie było więc wykonywałam funkcję naczelnika i równocześnie tą część, którą wykonywał sekretarz. – powiedziała.

Jak podkreśliła w trakcie swojego wystąpienia, przyszło jej organizować pracę urzędu w najgorszym okresie, czyli w momencie kiedy nastąpiła pandemia koronawirusa.

Może nie wszyscy są zadowoleni, ale myślę, że jako urząd sprawdziliśmy się w tym czasie kiedy połowy załogi nie było w pracy. – podkreśliła.

Pani sekretarz publicznie zadeklarowała, że będzie otwarta na współpracę ze wszystkimi radnymi.

Jestem otwarta na państwa zapytania i służę zawsze pomocą. – powiedziała A. Maciejowska-Rzemińska.

Przewodniczący Rady Powiatu Robert Snoch przyznał, że „pani Agnieszka jest osobą skromną, ale bardzo pracowitą”. Życzył jej samych sukcesów w realizacji nowych obowiązków służbowych, licząc na właściwą współpracę z Zarządem i Radą Powiatu VI kadencji.

Adam Pawluś zasygnalizował: – Zmieniają się pokolenia. Moje pokolenie będzie musiało odejść albo już odchodzi. W tym roku mamy dwunastu pracowników Starostwa Powiatowego, którzy kwalifikują się do odejścia. Mam nadzieję, że pani skarbnik nas tylko straszy i nie odejdzie. Bardzo cenię sobie jej wysokie kwalifikacje. Czujemy się wszyscy chyba bezpiecznie przy jej działaniu, ale kiedyś po prostu ta wymiana pokoleniowa musi nastąpić.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE