Na drogach

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym w Kątach

Na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Kąty (gmina Nowy Żmigród) doszło do czołowo-bocznego zderzenia autobusu kursowego z samochodem osobowym. Dwie osoby podróżujące autem zostały ranne i trafiły do jasielskiego szpitala. W miejscu wypadku występują utrudnienia, obowiązuje ruch wahadłowy.

Z pierwszych informacji wynika, że kierujący autobusem kursowym poruszającym się od strony miejscowości Nowy Żmigród, na łuku drogi stracił nagle panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w lewy bok nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu osobowego marki Hyundai. Po zderzeniu obydwa pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie.

W aucie jechały dwie osoby. Wskutek odniesionych obrażeń ciała zostały one przewiezione do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na szczegółowe badania. Autobusem, oprócz kierowcy, podróżowało jeszcze troje pasażerów. Żadnej z tych osób nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, samochód operacyjny z zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach, dwa zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, a także Policja.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu szczegółowe ustalenie przyczyn.

Relacja i zdjęcia z miejsca zdarzenia dostępne w portalu „Jasło112”:

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE