Na drogach

Kołaczyce: osobowy Fiat wypadł z zakrętu i dachował

W pobliżu fotoradaru w Kołaczycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, wskutek którego jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu interweniowały służby ratownicze. Przejazd DK 73 był utrudniony z uwagi na prowadzone działania.

Do zdarzenia doszło przed południem na ulicy burmistrza Wiejowskiego w miejscowości Kołaczyce. Samochód osobowy Fiat Seicento, jadąc w kierunku Jasła, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn na łuku drogi zjechał nagle z jezdni. Auto uderzyło w znak ostrzegawczy, a następnie dachowało na pobliskim polu.

W pojeździe znajdowała się tylko jedna osoba, której udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne. 67-latek był trzeźwy.

W działaniach brały udział następujące podmioty: specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego SPPR w Krośnie podstacja w Jaśle, trzy zastępy JRG PSP w Jaśle, jeden zastęp OSP KSRG w Kołaczycach oraz patrol WRD KPP w Jaśle.

Z uwagi na akcję ratowniczą oraz policyjne czynności wyjaśniające, jeden pas drogi krajowej nr 73 został zablokowany. Do czasu likwidacji skutków zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE