Kultura | rozrywka | edukacja

Czytamy i inspirujemy online (zapowiedź)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP w Jaśle

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Rok temu z tej okazji zorganizowaliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pierwszą akcję online z udziałem naszych zaprzyjaźnionych autorów, mając nadzieję, że za rok zobaczymy się już na żywo. A ponieważ trwająca pandemia znów nam na to nie pozwala, spotykamy się z naszymi gośćmi ponownie online, by wspólnie zachęcać do czytania i inspirowania się książką.

Tak jak w ubiegłym roku będą z nami:

  • Dominik Szczepański, dziennikarz i autor książek, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Szlak Wisły. 1200 km pieszej wędrówki” i przedpremierowo przeczyta jej fragment (tytuł ukaże się 26 kwietnia 2021) oraz zachęci do refleksji nad przyszłością naszej najdłuższej rzeki, przyrody, klimatu. Będzie też okazja odpowiedzieć na ważne pytanie i otrzymać egzemplarz w nagrodę. Zapraszamy o 12:00.
  • Robert Król, jaślanin, poeta, który podzieli się wycinkiem swojej najnowszej twórczości, a my pierwszymi informacjami na temat tegorocznego Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Zapraszamy o 14:00.
  • Jola Richter-Magnuszewska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, która przedstawi nam dziki z jej najnowszej „Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach”. Na najmłodszych czytelników czekać będzie artystyczna zabawa oraz książka z autografem. Zapraszamy o 16:00.
  • Mikołaj Golachowski, biolog, podróżnik, autor książek, który w ubiegłym roku spotkał się z naszymi najmłodszymi czytelnikami i studentami Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, i tak polubił jasielską bibliotekę, że postanowił jeszcze raz poczytać nam o pupach, ogonkach i kuperkach oraz gębach, dziobach i nochalach. Ze względu na inne obowiązki autora, godzinę spotkania podamy bezpośrednio w wydarzeniu na Facebooku.

Szczegóły i dodatkowe informacje będziemy zamieszczać na fanpage’u MBP w Jaśle na Facebooku: https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/. Do zobaczenia w najbliższy piątek, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE