Informacje

Pożar budynku przy ulicy Kaczorowy. W akcji kilka zastępów straży pożarnej

Straż pożarna na miejscu zdarzenia | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

W piątkowe popołudnie straż pożarna z Jasła otrzymała zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków przy ulicy Kaczorowy. Na miejsce zostały wysłane znaczne siły i środki z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz okolicznych OSP. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Dzisiaj tuż przed godziną piętnastą do Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że z poddasza w jednym z murowanych budynków mieszkalnych przy ulicy Kaczorowy wydobywa się ogień. Do działań gaśniczych wysłano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, ponadto poproszono o pomoc okoliczne jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W pierwszej fazie działania skupiły się przede wszystkim na ustaleniu źródła ognia, powstrzymaniu jego dalszego rozprzestrzeniania się i ugaszeniu pożaru. Z uwagi na panujące duże zadymienie w pomieszczeniach, ratownicy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu sytuacji, ze środka wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia, przewietrzono obiekt, a następnie poddano dokładnemu sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Cała akcja trwała blisko 2 godziny. Do bezpośredniego udziału w niej zaangażowano aż pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle, dwa zastępy z OSP KSRG w Trzcinicy oraz jeden zastęp z OSP KSRG w Trzcinicy. Ponadto zadysponowano jeden zastęp z OSP KSRG w Kołaczycach na zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG.

Na miejscu swoje czynności wykonywali również policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności pożaru oraz pracownicy pogotowia energetycznego PGE.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE