Na drogach

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych w Woli Cieklińskiej

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło po godzinie 7 w Woli Cieklińskiej. W wyniku zdarzenia ciągnik siodłowy z naczepą zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 12.

Fot. Policja w Jaśle

Dzisiaj po godzinie 7, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych w Woli Cieklińskiej, na drodze wojewódzkiej nr 993. Na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki DAF z naczepą, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr wyprzedzania innej ciężarówki. Podczas tego manewru nie zachował należytej odległości pomiędzy pojazdami i zderzył się z wyprzedzanym manem. W wyniku zdarzenia kierujący ciężarowym manem z naczepą zjechał do rowu, a zestaw przewrócił się na bok.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 993 odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 12.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE