Kultura | rozrywka | edukacja

Skołyszyn: projekt Tu CzytaMy!” z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury

Miło nam poinformować, że projekt „Tu CzytaMy!” został dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie realizowane będzie od maja do grudnia 2021 roku.

Celem zadania jest rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wspieranie zdrowia emocjonalnego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży, poprzez działania kulturalne i edukacyjne oraz promocja w środowisku lokalnym idei głośnego czytania dzieciom. Dzięki udziałowi w licznych imprezach organizowanych w ramach projektu, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w bieżącym życiu kulturalnym oraz poznać współczesne dzieła literackie.

Cotygodniowe spotkania z dziećmi, których stałym elementem będzie głośne czytanie odbywać się będą w trzech filiach biblioteki. W ramach projektu zorganizowane zostaną m.in.: rodzinny piknik, międzypokoleniowe warsztaty animacji poklatkowej, warsztaty dla rodziców i bibliotekarzy, rodzinny konkurs plastyczny, spotkania dla najmłodszych (Mikołajki z Mikołajkiem, Tydzień Głośnego Czytania) oraz spotkania z pisarzami i ilustratorami.

Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwo różnorodność i atrakcyjność wydarzeń kulturalnych przygotowanych w ramach projektu.

O wszystkich działaniach w ramach projektu, informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na naszym fanpage na Facebooku.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE