Kultura | rozrywka | edukacja

Znajdziesz mnie w bibliotece (zapowiedź)

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Znajdź mnie w bibliotece. Codziennie na naszym Facebooku będziemy polecać książki, aby Was przekonać, że w bibliotece znajdziecie uśmiech, zabawę, przygodę!

Nie trzeba być wytrawnym joginem, aby skorzystać z Jogi za biurkiem – film z zestawem ćwiczeń dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem. Proponujemy łatwą, krótką praktykę, którą można wykonać w miejscu pracy lub w domu. Nagranie dostępne na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Premiera 08.05.2021 godz. 12.00.

Dla najmłodszych drugie już spotkanie z cyklu Joga dla dzieci – Wzrastaj z jogą na wiosnę. Będziemy wzmacniać kręgosłup i otwierać biodra, a także głęboko się zrelaksujemy. Nie zabraknie oczywiście świetnych książek! Zainteresowanych nauczycieli i osoby prywatne prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle,
tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl. 

Grupy zorganizowane w wieku 5-9 lat zapraszamy na warsztaty Wiosenna muzykoterapia, na których posłuchają instrumentów muzycznych o pięknym i magicznym brzmieniu m.in.: kalimby, kija deszczowego, kenari shakera czy bębna oceanicznego. Na spotkaniu zastanowimy się również czym jest przyjaźń oraz jak i gdzie spędzać wiosenne dni.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl. 

Z Adrianą Simoncelli odwiedzimy Indie, kraj pełen kontrowersji, różnorodności kulturowych, etnicznych i religijnych, a także kolorów i zapachów, a wszystko to w wykładzie Miłość po indyjsku: bliskość czy odległość na przykładzie „Majtrei” Mircei Eliadego i „Mircea” Maitreyi Devi z cyklu Świat literatury – literatura świata, 11.05.2021 o godz. 18.30 transmisja na Facebooku.

Na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką i felietonistką Rozmowy, teorie i historie… zapraszamy 12.05.2021 godz. 18.00 w ramach projektu „Biblioteka (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W swoich utworach autorka wciąż powraca na rodzinny Śląsk, ukazując zarówno jego współczesny obraz jak i ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z autorką m.in. o jej pisarskim warsztacie, inspiracjach oraz najnowszej powieści „Od jednego Lucypera”. Transmisja na Facebooku.

(MBP w Jaśle) 

SŁOWA KLUCZOWE