Informacje

Mieszkańcy gminy Tarnowiec wybrali nowego wójta

W niedzielę (13 bm.) odbyły się przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim. Głosowanie musiało być przeprowadzone w związku ze śmiercią dotychczasowego gospodarza samorządu. W lokalnym plebiscycie zmierzyło się ze sobą czterech kandydatów – jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Konieczność przedwczesnego wyłonienia nowego wójta w podjasielskiej gminie Tarnowiec była podyktowana śmiercią Jana Czubika, który zmarł w październiku ubiegłego roku. Obecna kadencja samorządu trwa do 2023 roku. W związku z panującym stanem epidemii oraz wynikającymi obostrzeniami sanitarnymi termin wyborów uzupełniających był kilkukrotnie przesuwany w czasie. Pierwotnie planowano je w niedzielę 10 stycznia br. Do tego momentu miejscowym samorządem kierował wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów komisarz rządowy Miłosz Leszkiewicz.

Głosowanie trwało od godziny 7 do 21, w siedzibach dziesięciu obwodowych komisji wyborczych zlokalizowanych w następujących miejscowościach gminy – Tarnowcu, Łubnie Szlacheckim, Sądkowej, Umieszczu, Nowym Gliniku, Gliniku Polskim, Wrocance i Łajscach.

Do udziału w lokalnym plebiscycie zostali zarejestrowani następujący kandydaci: Wiktor Barański – KWW Wiktora Barańskiego (pracownik samorządowy, zastępca wójta gminy w okresie kadencji śp. Jana Czubika), Jan Muzyka – KWW Aktywność i Rozwój w Gminie Tarnowiec (etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle VI kadencji, sołtys Umieszcza), Katarzyna Piskorz – KWW Katarzyny Piskorz (nauczyciel, radna Rady Gminy Tarnowiec) oraz Andrzej Płocic – KWW Andrzeja Płocic (przedsiębiorca).

Na oficjalne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że do obsadzenia urzędu wójta gminy Tarnowiec wystarczy pierwsza tura. Mieszkańcy obdarzyli swoim zaufaniem Wiktora Barańskiego, który przekroczył wymagany 50% próg.

Prawdopodobny nowy włodarz Tarnowca odniósł się do wyników wyborów na swoim oficjalnym profilu w portalu społecznościowym.

Na oficjalny komunikat trzeba jeszcze poczekać. Zliczone są jednak wszystkie głosy. Wynika z nich, że zaufaliście mi kochani w pierwszej turze i wybraliście mnie gospodarzem Gminy Tarnowiec. – To nie ja wygrałem. Wygraliśmy wszyscy. Wygrała wizja gminy, którą przedstawiałem Wam nieustannie, przez kilka miesięcy. Nie sam też chcę zabrać się do pracy. Chcę to zrobić wspólnie z Wami – mieszkańcami Naszej Gminy. Bierzemy się do pracy. Zaczynamy od jutra.” – napisał na Facebooku.

| FOT. Facebook / Wiktor Barański

Barański ma 51 lat, mieszka w Dobrucowej. Posiada wykształcenie wyższe. Od maja 1997 roku jest pracownikiem Urzędu Gminy Tarnowiec, który w tej jednostce samorządowej przeszedł przez wiele szczebli kariery zawodowej, m.in. od inspektora do spraw obrony cywilnej, kierownika Wydziału Spraw Obywatelskich, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, aż do zastępcy wójta.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE