Informacje

Włamanie na ogródkach działkowych przy ul. Grunwaldzkiej. Policjanci ustalili sprawcę

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do budynku gospodarczego na terenie ogródków działkowych. Zatrzymany 26-latek ukradł sprzęt ogrodowy oraz kilka metalowych przedmiotów o wartości kilkuset złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

W ubiegły poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego, znajdującego się na ogródkach działkowych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle. Funkcjonariusze, pracujący na miejscu przestępstwa ustalili, że łupem włamywacza padły różnego rodzaju metalowe przedmioty, a także sprzęt ogrodowy. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny. Zebrali także informacje, które okazały się pomocne w ustaleniu sprawcy przestępstwa.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. To 26-letni mieszkaniec Jasła. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Mężczyzna podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE