Kultura | rozrywka | edukacja

Wyjść z utartych schematów (zapowiedź)

Spotkanie autorskie z Dominiką Wieszczak

W ramach cyklu „Rozmowy o Regionie” zapraszamy na spotkanie z Dominiką Wieszczak, jaślanką, autorką powieści „Pustka”, dwukrotną laureatką konkursu literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Choć minęło ponad dwadzieścia lat od jej wczesnych potyczek literackich, Dominika Wieszczak nie odcięła się od pisarstwa, które ciągle jest jej pasją. „Pustka” to powieść bardzo dojrzała. Autorka pisze o sprawach ważnych, dotykających głębokich emocji, wobec których najczęściej jesteśmy bezradni. Ukazuje trudne relacje bohaterów, którzy mierzą się z własnymi traumami i przeżyciami.

To współczesna powieść obyczajowa z wątkami – romantycznym i psychologicznym, która porusza serce nie tyle wartką akcją, ile intensywnością przeżyć bohaterów. To książka o wrażliwcach, dla wrażliwców, którzy nie prześlizgują się przez swoje życie, ale wchodzą głęboko w jego meandry. To niezwykle udany debiut prozatorski Dominiki Wieszczak, o ludzkim doświadczeniu zranienia, poczuciu straty i przebaczeniu, które otwiera drogę do szczęścia – czytamy w recenzji Olgi Bartnik.

Spotkanie odbędzie się 30 czerwca (środa) 2021 r., godz. 17.00, MBP w Jaśle. Ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących wziąć udział w spotkaniu na żywo, wydarzenie będzie dodatkowo transmitowane za pośrednictwem kanału MBP w Jaśle na portalu Facebook.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE