Informacje

Lądowisko „Ikar” z nowym, bezpiecznym miejscem do lądowania i startu

| FOT. © materiały prasowe Urzędu Miasta w Jaśle

Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „Ikar” zwróciło się do Miasta Jasła z prośbą o utwardzenie miejsca na prowadzonym przez nich lądowisku, tak by umożliwić bezpieczne lądowanie i strat śmigłowcom wykorzystywanym do transportu chorych do i ze szpitala w Jaśle. Lądowisko to szczególnie jest wykorzystywane w czasie trwającej pandemii Covid-19.

Z lądowiska „Ikar” korzystają śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także ciężkie śmigłowce wojskowe Sokół. Trawiasta nawierzchnia lądowiska uniemożliwiała bezpieczne z niego korzystanie, stąd też pojawiła się prośba stowarzyszenia. Takie sytuacje, kiedy koła ciężkich śmigłowców zatapiały się w trawiastej nawierzchni zdarzyły się już i wówczas konieczne było przestawienie śmigłowca na nowe miejsce.

Miasto zawsze stara się reagować na tego typu prośby, stąd też w miejscu lądowiska wyłożone zostały płyty betonowe licujące z nawierzchnią, które umożliwiają bezpieczne lądowanie i start śmigłowcom w każdych warunkach. Dodatkowo utwardzona została droga dojazdowa, tak by umożliwić bezpieczny dojazd do lądowiska. Koszt tych prac, które pokryte zostały przez Miasto Jasło wyniósł 15 tys. zł.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.