Kultura | rozrywka | edukacja

„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu” – warsztaty taneczne dla młodzieży (zapowiedź)

„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu – warsztaty taneczne dla młodzieży” to tytuł zadania publicznego, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego. W ramach zadania zapraszamy na intensywny warsztat tańca współczesnego, podczas którego będziemy pracować z techniką improwizacji ruchowej, tańca fizycznego oraz zgłębiać tajniki kompozycji choreograficznej.

Podczas tworzenia finałowego pokazu projektowego wykorzystamy różne metody pracy z improwizacją oraz wyobraźnią, tak aby otworzyć uczestników warsztatu do kreatywnych poszukiwań ruchowych. Celem warsztatu jest opracowanie struktury improwizacyjnej oraz kompozycji choreograficznej, a wspólne działania zakończymy pokazem dla publiczności w przestrzeni miejskiej. Na intensywny, czterodniowy warsztat zapraszamy młodzież z doświadczeniem tanecznym od 12 do 18 roku życia, z Jasła i powiatu jasielskiego. Gwarantujemy świetną zabawę, intensywną pracę oraz niezapomniane doświadczenia wprowadzające każdego uczestnika na nową, kreatywną ścieżkę ruchową. Zapraszamy!

termin 2 – 5 sierpnia 2021 (4 dni)
godziny codziennie 10.15 – 17.15
miejsce MDK w Jaśle
udział bezpłatny
zapisy tel. 13 446 59 25

Prowadzące warsztaty:

KATARZYNA PALUCH (1993) – performerka, tancerka, twórca i pedagog.
W 2020 ukończyła dwuletni program performensu i tańca współczesnego Performact w Portugalii. Szkoliła się pod okiem uznanych nauczycieli i choreografów m.in.: Ricardo Ambrózio, Iñaki Azpillaga, Rakesh Sukesh, Chloe Beillevaire, Rob Hayden. Tworzyła i współtworzyła spektakle grupowe, duetowe i solowe m.in. The Other Side (PL), Vanishing (PT), Good life (PT), Study on Fool’s Paradise (PT/AT), Alias (PT/FR). Inicjatorka projektu badawczego z kontakt improwizacji w Portugalii. W latach 2013-2019 związana z Teatrem O.de.la, gdzie tańczyła w spektaklach: Edyp, Okamgnienie, Łagodna, Ciało, Ogrody przyjemności i Soma. W latach 2015-2016 choreograf i pedagog Akademii Aktorskiej Artysta. Certyfikowany instruktor pilates i trener personalny. Pracowała Yvonne Pilates Studio (PT) oraz w Studio Małgorzaty Dykman Medical Fitness&Pilates (PL). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2021 r. W ramach stypendium współtworzyła projekt “Kultura w sieci – Listy ruchem pisane” wraz z Katarzyną Myrdą. Obecnie współorganizuje pierwszą edycję międzynarodowego festiwalu tańca współczesnego DO Festival w Gdańsku w Polsce oraz pracuje nad indywidualnymi projektami artystycznymi.

KATARZYNA MYRDA (1992) – magister sztuki. Tancerka, choreograf, promotorka.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, kierunek: Choreografia i techniki tańca (studia stacjonarne II stopnia). Absolwentka Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Artystycznym, kierunek: Taniec, spec. Choreograf. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek: Kulturoznawstwo, spec. Promocja sztuki. Edukacja warsztatowa (wybrane): David Zambrano, Jose Agudo, Peter Jasko, Noa Paran, Roser Lopez Espinoza, Uri Ivgi, Johan Greben. Rezydentka Laboratorium Choreograficznego 1 organizowanego przez Fundację MATERIA w ramach pilotażowego programu Przestrzeni Sztuki w Łodzi. W 2020 roku rezydentka w Performact w Portugalii. Autorka solo „Krystyna in flamenco mood”, które podczas konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 2019 zdobyło I nagrodę od Anny Godowskiej, I nagrodę od Assena Assenova, Grand Prix oraz nagrodę rzeczową od Organizatora. Choreografia została także zakwalifikowana do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest 2019 w Gdańsku, do finału Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival Budapeszt 2019 oraz zdobyło wyróżnienie w konkursie Tradycja. Transgresje podczas festiwalu Scena Otwarta 2018 w Tarnowie. Solo zostało także zaprezentowane podczas „The Wall Series” vol.7 i vol.10 w Berlinie oraz na licznych festiwalach w Polsce. W sezonie 2017/2018 uczestniczka programu ACTA- Actor Training in a Globalised World w Copenhagen International School of Performing Arts oraz University of Malta.
Pomysłodawczyni oraz tancerka spektaklu „Dual Fusion” (reż. Paweł Grala), którego premiera została zrealizowana podczas łódzkiej edycji Dotknij Teatru 2018. W 2016 roku rezydentka Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Choreograf /tancerka spektakli: „Ruska dyskoteka”, „Bagaż”, „Moja droga Krystyno”, „Nie rób scen (o mężczyznach)”, performance „Słowiańskie wianki od Kupałki” (twórca: Anatoliy Ivanov). W latach 2011-2015 uczestniczka zajęć łódzkiej Pracowni Fizycznej. Założycielka Stowarzyszenia Artystycznego PoruszaMY z którym na przełomie lat 2017-2018 zrealizowała ogólnopolskie projekty jako ich pomysłodawczyni, promotorka, performerka oraz choreografka.

Wydarzenie otrzymało dotację w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Mecenat kulturalny” na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie kultury w 2021 roku. Podmiot realizujący zadanie – Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS. Partner zadania – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE