Informacje

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi indyjskich

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlikwidowali trzy nielegalne plantacje. Zabezpieczono 453 krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz ponad 700 gramów marihuany. Podejrzani przyznali się do postawionych zarzutów.

Policjanci z jasielskiej komendy nie ustają w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu jasielskiego. W ostatnim tygodniu realizowali działania wymierzone przeciwko osobom trudniącym się uprawą, wytwarzaniem oraz dystrybucją narkotyków. W wyniku podjętych działań, które rozpoczęły się w miniony piątek, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu podejrzanych o popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas prowadzonych działań policjanci zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 453 krzewy tych roślin oraz ponad 700 gramów marihuany.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy, posiadania oraz rozpowszechniania narkotyków. Przyznali się do popełnionych przestępstw. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwa z tej kategorii zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE