Kultura | rozrywka | edukacja

XV JFLiR: spotkanie z Piotrem Mareckim (zapowiedź)

| Plakat zapowiadający wydarzenie (kliknij, aby powiększyć)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Piotrem Mareckim, autorem literatury eksperymentalnej i książek drogi; spotkanie odbywa się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Osią wieczoru będą najnowsze książki Mareckiego: „Polska przydrożna” i „Romantika”. Pierwsza to opowieści o Polsce z perspektywy dróg powiatowych i polnych szutrówek, starych przydrożnych szyldów i ogródkowych instalacji, będzie okazją do zatrzymania się i refleksji nad tym, jak zmienia się życie wokół nas. „Romantika” to niezwykła i nietypowa historia podróży poślubnej, podczas której Piotr i Ola rejestrują mijane krajobrazy i zwracają uwagę na lokalną architekturę; są wyczuleni na otaczającą ich rzeczywistość, ale nie tylko.

Piotr Marecki wychował się w Trzcinicy na Podkarpaciu, mieszka i pracuje w Krakowie. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmuje się mediami cyfrowymi. Był profesorem wizytującym na amerykańskich uczelniach (m.in. MIT, Uniwersytet Kolorado w Boulder, Uniwersytet w Rochester). Jest redaktorem naczelnym wydawnictwa Korporacja Ha!art. Tworzy literaturę eksperymentalną, m.in. boty, generatory tekstu, poezję flarf, gry.

Spotkanie odbędzie się 27 września (poniedziałek) 2021 roku o godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1. Liczba miejsc ograniczona – bezpłatne wejściówki na poszczególne wydarzenia będą do odbioru w Czytelni Głównej MBP w Jaśle. Uwaga: organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu oraz formuły spotkań ze względu na aktualne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19.

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE