Informacje

Pożar w budynku mieszkalnym przy ulicy Grunwaldzkiej

W jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Grunwaldzkiej w Jaśle doszło do pożaru. Na miejsce zdarzenia pracuje kilka zastępów straży pożarnej. Nad okolicą unosi się duże zadymienie. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej. Trafiła pod opiekę personelu szpitala.

Około godziny 18-stej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęła informacja o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Grunwaldzkiej w Jaśle. Do działań ratowniczo-gaśniczych zadysponowano łącznie pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej (jeden samochód średni, dwa ciężkie i dwa operacyjne) oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Trzcinicy (samochód średni). Na miejsce wezwano również Pogotowie Energetyczne oraz Policję.

Po dotarciu jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że doszło do zapalenia się materiałów nagromadzonych w pomieszczeniu kotłowni. Niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji mieszkańców na zewnątrz. Następnie do budynku zostały wprowadzone linie gaśnicze w celu likwidacji zagrożenia. Z uwagi na panujące w otoczeniu duże zadymienie, przez cały czas strażacy zmuszeni byli do pracy z wykorzystaniem aparatów ochrony górnych dróg oddechowych.

W obiekcie przebywało pięć osób. Jedna z nich wymagała kwalifikowanej pomocy. Poszkodowana starsza kobieta została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala na szczegółowe badania.

W dalszej fazie działania polegają na przelewaniu pogorzeliska, oddymianiu pomieszczeń oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą kamery termowizyjnej. Do pomocy w usuwaniu skutków pożaru ściągane są kolejne dodatkowe zastępy z okolicznych jednostek OSP. Akcję nadzorował Komendant Powiatowy PSP.

Z uwagi na usytuowanie budynku tuż przy drodze, ruch na ulicy Grunwaldzkiej odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE