Sport | rekreacja | turystyka

„Szlakiem galicyjskich cmentarzy wojennych” (zapowiedź)

| Plakat zapowiadający wydarzenie (kliknij, aby powiększyć)

Jasło – Brzyście – Łazy Dębowieckie – Duląbka – Cieklin – Józefów – Dębowiec – Jasło to trasa 45-kilometrowej wycieczki rowerowej „Szlakiem galicyjskich cmentarzy wojennych”, na którą 6 listopada br. (sobota), zaprasza Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Wyjazd związany jest z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości.

Ziemia jasielska była w czasie I wojny światowej (1914 – 1918) tłem dramatycznych wydarzeń, a zacięte walki toczące się na tych terenach zebrały krwawe żniwo. W związku z tym obszar jasielszczyzny obfituje w zabytkowe cmentarze, na których znajdują się groby żołnierzy, w tym Polaków wcielonych przez zaborców do armii: austro-węgierskiej, rosyjskiej i niemieckiej.

Siódma już w tym roku wyprawa rowerowa KK-T JDK, prowadzić będzie Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej regionu podkarpackiego, a jej uczestnicy zwiedzą cmentarze wojenne: nr 13 i nr 14 w Cieklinie, nr 10 i nr 11 w Woli Cieklińskiej oraz nr 12 w Dobryni.

Przewodnikami rowerzystów będą: Tadeusz Wójcik i Paweł Icha.

Poza zwiedzaniem, w planie wycieczki jest ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

***

Termin wyjazdu: 6 listopada (sobota), godz. 9.00, sprzed JDK.
Koszt: 15 zł.
Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.
Informacje pod tel.: 514 284 625
Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno-epidemiologicznym, posiadanie maseczki ochronnej oraz środka do dezynfekcji rąk.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE