Na drogach

Ulica Szkolna: pieszy potrącony podczas przechodzenia przez przejście

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Dzisiaj przed południem w Jaśle doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście mężczyznę. Poszkodowany pieszy został odwieziony karetką do szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Kilka minut przed godziną dziesiątą służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Szkolnej w Jaśle doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym pokrzywdzona została osoba piesza. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz dwa zastępy straży pożarnej. W rejon zdarzenia udał się również policyjny patrol.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że starszy mężczyzna został potrącony przez osobowego Chevroleta w trakcie przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych. Auto jechało w kierunku skrzyżowania z ulicą Szopena.

W następstwie uderzenia przez pojazd, 79-letni mieszkaniec Jasła doznał obrażeń ciała. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy przez wykwalifikowane służby, został odwieziony karetką do miejscowego szpitala. Tam przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Wstępnie potwierdzono trzeźwość uczestników zdarzenia.

Policjanci realizują czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE