Informacje

WOŚP zagra już po raz 30-sty! Także w Jaśle

Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” po raz kolejny zarejestrowało już w Jaśle sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy, zarówno organizatorzy jak i wolontariusze przygotowują się na organizację jubileuszowego 30. Finału WOŚP, który odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Rejestracja chętnych na wolontariuszy rozpocznie się 8 listopada.

Podczas 30. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na sprzęt medyczny „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. To wielka pomoc dla dzieci zmagających się z nowotworem gałki ocznej – siatkówczakiem. Zakupione będą również oftalmoskopy do badania dna oka; lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka; tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza; urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń; mikroskopy i stoły operacyjne.

Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” jak co roku zbiera siły i środki, by wspólnie z mieszkańcami Jasła i okolic współtworzyć to ważne dla nas wszystkich wydarzenie. Pamiętajmy, że w ciągu 30 lat Fundacja WOŚP przekazała do Jasła sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł, który do dnia dzisiejszego ratuje i pomaga w leczeniu zarówno noworodków, dzieci, jak i osób starszych.

Aby wspomóc organizację 30. Finału WOŚP w Jaśle wpłat można dokonywać na poniższe dane:
Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS”
Nr konta: 93 1240 2337 1111 0010 6547 0975
Tytuł wpłaty: 30 Finał WOŚP

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny” – czytamy w komunikacie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak włączyć się w 30. Finał WOŚP w Jaśle:

1. Zostań wolontariuszem i kwestuj w terenie oraz wirtualnie (stwórz swoją e-skarbonkę i zbieraj wpłaty przez internet) – od 8 listopada.
2. Weź udział w finałowych aukcjach internetowych na portalu aukcje.wosp.org.pl. Można tam znaleźć wiele wyjątkowych gadżetów; zachęcamy również do przekazywania przedmiotów na licytację. Możecie to zrobić bezpośrednio przez nasz Sztab lub też przez bezpłatne wystawienie na licytację czegoś od siebie.
3. Jesteś Firmą? Pomagaj w organizacji Finału:
a. Szukamy sponsorów, dzięki którym będziemy mogli zrealizować wszystkie swoje plany na organizację 30 Finału WOŚP w Jaśle.
b. Możecie również wspomóc finałowych wolontariuszy: gorąca herbata, kawa, poczęstunek, dodatkowe gadżety – to wszystko wolontariusze z pewnością przyjęliby z uśmiechem i umiliłoby im to finałową zbiórkę w mroźną, styczniową niedzielę. Jeśli masz taką możliwość – skontaktuj się z nami.
c. Jako Firma możecie umieścić na swojej stronie Wirtualną Skarbonkę. Na portalu siepomaga.pl można założyć finałową skarbonkę, z której zebrane środki trafią bezpośrednio na konto 30. Finału WOŚP. Wystarczy 5 minut i kilka kliknięć. Skarbonkę można promować wśród swoich bliskich i znajomych (np. przez swoją stronę internetową, Facebooka, Twittera, Instagrama lub e-mail).

Czekamy na Was, a wszelkich informacji jak zawsze chętnie udzielają organizatorzy:
Szef Sztabu – Agnieszka Mazur wosp@jaslo.org.pl 606 375 262
Aleksander Chwedeńczuk aleksander@jaslo.org.pl 665 296 656

(Sztab WOŚP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE