Na drogach

Wypadek z udziałem motorowerzysty na ulicy 3-go Maja w Jaśle

Interwencja służb ratowniczych na miejscu zdarzenia | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Ze sporymi utrudnieniami w ruchu napotkają się kierowcy w rejonie skrzyżowania ulic 3-go Maja i Wojska Polskiego w Jaśle. Po wypadku z udziałem motoroweru i samochodu osobowego zablokowany jest jeden pas w kierunku centrum miasta. Jedna osoba odniosła obrażenia ciała.

Do wypadku komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Wojska Polskiego w Jaśle doszło około godziny 14:30.

Z uwagi na obrażenia ciała jakich doznał jeden z uczestników zdarzenia, potrzebna była interwencja służb ratowniczych. W działaniach brali udział ratownicy medyczni oraz strażacy w sile dwóch zastępów. Poszkodowanemu kierowcy jednośladu udzielono niezbędnej pomocy medycznej, ostatecznie został odwieziony karetką do szpitala.

Policjanci, którzy podjęli interwencję, wstępnie ustalili, iż kierujący osobowym Fiatem Punto mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motorowerowi. Kierowca jednośladu, krygując się przed najechaniem na pojazd gwałtownie zahamował, przez co upadł na jezdnię.

Na miejscu pracuje technik kryminalistyczny. Zostaną zabezpieczone ślady, które będą potrzebne do ustalenia szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Obydwie osoby były trzeźwe.

Ruchem wahadłowym kierują strażacy z OSP KSRG Trzcinica. Według zarządcy drogi, utrudnienia mogą potrwać do godziny 18.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE