Na drogach

W czasie akcji „Znicz 2021” na drogach powiatu bez wypadku

| Fot. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Jasielscy policjanci podsumowali pięciodniową ogólnopolską akcję „Znicz 2021”. Na drogach powiatu jasielskiego nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami drogowymi. Zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Piesi i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez powiat jasielski, w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze. Od piątku, 29 października do wtorku 2 listopada, na drogach powiatu nie doszło do wypadku. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE