Informacje

Jasło: ulice miasta przyozdobione na święta

Nz. tegoroczna choinka na płycie Rynku | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Mieszkańcy Jasła oraz goście odwiedzający nasze miasto mogą już poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Na płycie Rynku stanęła choinka, zaś główne ciągi komunikacyjne przyozdobiono w iluminacje świetlne nawiązujące swoim charakterem do okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Radosny klimat mają również podtrzymać wydarzenia kulturalne przygotowane przez samorząd wspólnie z jego jednostkami organizacyjnymi.

W pierwszych dniach grudnia realizowano prace związane z dekorowaniem przestrzeni publicznej miasta w świąteczne ozdoby. Poprzez te działania samorząd Jasła postanowił umilić swoim mieszkańcom okres przed zbliżającym się dużymi krokami okresem Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Upiększanie charakterystycznych dla naszego miasta punktów nie mogłoby się obyć bez tradycyjnej choinki. Tym razem, na centralnym placu Jasła, stanęło wysokie na dwanaście metrów drzewo – świerk kłujący.

Dodatkową atrakcją dla osób przechodzących przez Rynek jest renifer, który ciągnie za sobą sanie. W poprzednich latach jaślanie chętnie ustawiali się przy tej konstrukcji do pamiątkowych zdjęć, które trafiały później do domowych albumów jako pamiątka z czasu przygotowań do rodzinnego świętowania.

Ponadto na słupach ogłoszeniowych zawieszono banery, na których władze miasta składają swoim mieszkańcom życzenia świąteczno – noworoczne.

Ozdoby w nieco większym wymiarze ustawiono m.in. pod budynkiem Urzędu Miasta oraz na pierzei spacerowej wzdłuż Rynku.

Świąteczne iluminacje są sukcesywnie montowane na słupach oświetleniowych stojących w ciągu głównych szlaków komunikacyjnych miasta, m.in. na ulicach Lwowskiej, 17 Stycznia, Kazimierza Wielkiego, Rynek, Tadeusza Kościuszki, Hugona Kołłątaja, 3 Maja, Alojzego Metzgera, Jana Pawła II, Jana Kasprowicza, Adama Mickiewicza, rondzie Solidarności oraz rondzie gen. Józefa Hallera. Oprawy te mają głównie kształt gwiazdek, choinek, aniołków czy dzwoneczków.

Po raz pierwszy, w tym roku magistrat zdecydował się przystroić Glorietkę w Parku Miejskim.

Uzupełnieniem świątecznego wystroju miasta są nasadzenia „iglaków” w donicach rozmieszczonych w centrum Jasła.

Świąteczny charakter nadano również elewacji budynku Starostwa Powiatowego i jego najbliższemu otoczeniu.

Podtrzymaniu radosnej atmosfery związanej z przygotowaniami do świąt mają sprzyjać wydarzenia towarzyszące, przygotowane przez miasto Jasło wraz z jego jednostkami organizacyjnymi, które rozłożono w czasie na kolejne grudniowe dni. Dzisiaj najmłodsi obywate naszego grodu mogli spotkać się ze świętym Mikołajem w Parku Miejskim. Na milusińskich czekała moc atrakcji i niespodzianek.

Wśród licznych propozycji wartych uwagi należy wymienić:

  • 12.12, godz. 15:00 – program artystyczny „Urodziny Olafa”, miejsce: lodowisko MOSiR, a w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych hala MOSiR przy ulicy Sikorskiego 15;
  • 17.12, godz. 17:00 – rozstrzygnięcie III edycji konkursu bożonarodzeniowego, miejsce: Muzeum Regionalne;
  • 18.12, godz. 9:00 – Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo, miejsce: hala Podkarpackiego Centrum Sportów Walki przy ulicy Sikorskiego 15;
  • 18-19.12 – Jarmark Bożonarodzeniowy, miejsce: Rynek.

Realizacja poszczególnych przedsięwzięć będzie uzależniona od aktualnej sytuacji sanitarno – epidemiologicznej związanej z pandemią koronawirusa oraz obowiązujących wytycznych. Więcej szczegółów na stronach internetowych organizatorów.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE