Na drogach

Wypadek na DK 28 w Szebniach: ucierpiała jedna osoba

Jedna osoba ucierpiała wskutek wypadku komunikacyjnego, do którego doszło popołudniu w Szebniach (gmina Jasło). Na przebiegającej przez tę miejscowość drodze krajowej nr 28 zderzyły się czołowo-bocznie dwa pojazdy: osobowy oraz ciężarowy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia badają policjanci.

Po godzinie czternastej do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 28. W miejscowości Szebnie miało miejsce zderzenie czołowo-boczne pomiędzy samochodem osobowym marki Fiat, a ciągnikiem siodłowym marki MAN wraz z naczepą. Osobowe auto odbiło się, po czym zjechało z jezdni do przydrożnego rowu. Z uwagi na doznane obrażenia ciała, kierujący nim mężczyzna został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne.

Na miejscu zdarzenia interweniowały: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie podstacja w Jaśle, sekcja ratownictwa technicznego JRG PSP w Jaśle, zastęp OSP KSRG w Warzycach, zastęp OSP KSRG w Trzcinicy (przyczepka ostrzegawcza) oraz policyjne patrole.

Ruch na trasie między Jasłem, a Krosnem był wstrzymany do czasu zakończenia czynności wyjaśniających.

SŁOWA KLUCZOWE