Na drogach

Kierujący autem zatrzymany do kontroli na Szopena. Jechał pod wpływem alkoholu i niedozwolonych substancji

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 20-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu i niedozwolonych substancji. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Badanie narkotesterem wskazało także na obecność w jego organizmie środków odurzających. 20-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do zatrzymania kierującego doszło w miniony poniedziałek, około godziny 10.30, w Jaśle na ulicy Szopena. Funkcjonariusze ruchu drogowego, patrolujący teren miasta, zwrócili uwagę na jadące ulicą Szopena osobowe bmw. Styl jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policyjna intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 20-latek kierujący samochodem, ma w organizmie blisko pół promila alkoholu. Mężczyźnie pobrano także krew do badań ponieważ badanie narkotesterem wskazało na obecność w jego organizmie narkotyków.

Mundurowi zatrzymali 20-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Po zakończeniu prowadzonego w tej sprawie postępowania, śledczy skierują sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE