Sport | rekreacja | turystyka

Judocy UKS MOSiR Jasło z medalami na International Judo League

| FOT. © archiwum klubowe

W miniony weekend w Bytomiu odbyła się ósma edycja International Judo League. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział około dziewięciuset zawodników z Polski i Czech.

Wśród nich nie zabrakło judoków z Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło, który zakończył zmagania ze złotym i brązowym medalem, wywalczonym przez Katarzynę Kisiołek i Oskara Wolskiego. W turnieju wystartowali również: Przemysław Rolak, który uplasował się na 7 miejscu, natomiast – niestety – walk eliminacyjnych nie przebrnęli Natalia Gustek, Krzysztof Muzyka i Mieszko Czarnecki.

To wyjątkowy turniej. Jak twierdzą jego twórcy, to przede wszystkim pomysł na rozwój sportowy zawodników poprzez wspólne, cykliczne treningi w ciągu roku. To sposób na motywowanie ich do ciężkiej pracy i nagradzanie za wysiłek. Takie działanie przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego polskiego judo i zwiększy szanse na sukcesy na arenie międzynarodowej.

Wielkie gratulacje dla zawodników za godną postawę i duże emocje podczas walk. Podziękowania dla Urzędu Miasta Jasło oraz MOSiR Jasło za wspieranie naszych zawodników w ich karierze sportowej.

(UKS „MOSiR” Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE