Kultura | rozrywka | edukacja

GOKICZAKI 2022 trafiły do swoich właścicieli

| FOT. © materiały prasowe GOKiCz w Skołyszynie

Głośne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy oferować dzieciom! W trakcie głośnego czytania dziecko czuje się wyjątkowo. Wie, że jest to chwila zarezerwowana tylko dla niego. Warto zadbać, by czytanie stało się zdrowym i przyjemnym rodzinnym nawykiem, bo chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu są bezcenne.

Jednym z głównych celów akcji „GOKICZAKI 2022” było uświadomienie rodzicom, że wspólne czytanie jest jedną z najwartościowszych form kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.

Organizatorem akcji „GOKICZAKI” już po raz czwarty był Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Akcja prowadzona była we wszystkich bibliotekach GOKiCz (Skołyszyn, Harklowa, Święcany) od 01.03.2022 r. do 30.04.2022 r.

Uczestnicy akcji, którzy odwiedzali biblioteki, brali udział w warsztatach, wypożyczali książki i czasopisma otrzymywali specjalne naklejki, które wklejali do swoich kart kolekcjonerskich.

83 uczestnikom akcji udało się zebrać komplet punktów i tym samym odebrać swojego GOKiCzaka na uroczystym podsumowaniu akcji 12 maja 2022 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Maskotki uczestnikom akcji wręczał Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz dyrektor GOKiCz Marta Gąsiorowska.

Podczas zakończenia akacji dzieci miały okazję obejrzeć spektakl Walizki z różnych stron świata w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły.

Spotkanie zorganizowano w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE