Na drogach

Majowy weekend na drogach powiatu – 1 wypadek, 12 kolizji

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z jasielskiej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa podczas długiego majowego weekendu. Na drogach powiatu jasielskiego doszło do kilkunastu kolizji oraz jednego wypadku. Mundurowi zatrzymywali także uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Nie obyło się także bez ujawnienia kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

Od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja, na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania prewencyjne „Majowy weekend 2022”. W tym okresie dbali o płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżujących. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania, nieustąpienia pierwszeństwa oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Stanowczo reagowali także w przypadku ujawnienia kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas majówki policjanci zatrzymali sześciu kierujących pod wpływem alkoholu. Odnotowali jeden wypadek drogowy i interweniowali na miejscu 12 kolizji. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali także 12 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.