Kultura | rozrywka | edukacja

Zaproszenie na wystawę malarstwa Krystyny Kuźniarskiej

W maju zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Kuźniarskiej, który odbędzie się w piątek 27-05-2022 r. o godzinie 19:00 w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.

Krystyna Kuźniarska – jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Młp./Rzeszowie – klasy o specjalności formy użytkowe. Malarstwa uczyła się pod okiem wybitnej artystki Janiny Ożóg-Czarnowskiej.

Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka ds. upowszechniania plastyki w gorlickim MOK. Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą.

Uczestniczyła w 3 plenerach i wystawach poplenerowych w BWA Gorlice, BWA Nowy Sącz oraz w Sędziszowie Młp. W 2020 roku wraz z trzema gorlickimi artystkami pokazała swoje prace na wystawie „Cztery wizje natury” w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.

Kilka lat temu po prawie trzydziestoletniej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Tematyką jej prac jest między innymi piękno otaczającej nas natury, kwiaty, polna roślinność… Swój zachwyt Beskidem Niskim stara się przelać na płótno.

/ Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie

SŁOWA KLUCZOWE