Kultura | rozrywka | edukacja

Piotruś Pan i Kapitan Hak w walce dobra ze złem

| FOT. © Jasielski Dom Kultury

Pełna sala widowiskowa, fantastyczna widownia i znakomici młodzi aktorzy. To wszystko w jednym miejscu – na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Powód? – premiera widowiska „Piotruś Pan i piraci”, w wykonaniu aktorów Teatru Maskotka, działającego w Jasielskim Domu Kultury. Reżyserem spektaklu, który odbył się 9 czerwca br. jest Renata Samborska.

Dziękuję teatrowi, bo to jest ogrom pracy. O ile wszyscy ci aktorzy mają satysfakcję z tej swojej pracy, to jest ktoś, bez kogo by tego spektaklu nie było. Cały ciężar za przedstawienie spoczywa na Renacie Samborskiej, za co jej bardzo dziękuję. Zrobić przedstawienie w tak krótkim czasie, to jest naprawdę wyzwanie. Aktorzy są wspaniali i Renata też. Dziękuję, że masz duszę Piotrusia Pana – mówiła po premierze Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Na godzinę widownia przeniosła się do świata wróżek, magii i piratów. Do świata, w którym dzieci latają i śpiewają syreny. Do świata, w którym istnieje prawdziwa przyjaźń, a dobro zwycięża zło.

Brawurowe role młodych artystów, choreografia i scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat, a mali widzowie z wypiekami na twarzach obserwowali dynamiczną akcję na scenie.

***

Teatr „Maskotka” działający przy Jasielskim Domu Kultury, wystąpił w składzie:

Piotruś Pan: Jonatan Maciejowski,
Kapitan Hak: Wojciech Knapik (gościnnie),
Wanda: Milena Nocek,
Janka: Maja Czyżowicz,
Dzwoneczek: Nikola Jurusik,
Piraci: Zofia Aftanaz, Michalina Błoniarz, Carmen Cyran, Emilia Pękalska, Amelia Olbrot – Santivaňez, Wiktor Furmanek, Tymek Łącki,
Drużyna Piotrusia Pana: Maria Biernacka, Zosia Kozik, Ania Ziarko, Zosia Żygłowicz,
Mama: Patrycja Zoła (gościnnie).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE