Na drogach

Samochód wjechał do rowu na DK28 w Trzcinicy

Dzisiaj około godziny 8:50 w Trzcinicy (gmina Jasło) na drodze krajowej nr 28 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego, w którym poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu interweniowały służby ratownicze oraz Policja.

Jak wstępnie ustalono, samochód osobowy marki Toyota poruszał się drogą krajową nr 28 w kierunku Gorlic. Tuż za mostem na rzece Ropie (przysiółek „Topoliny”) pojazd z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle z jezdni na prawą stronę, po czym zatrzymał się w przydrożnym rowie melioracyjnym. Kierowca został poszkodowany i wymagał pomocy medycznej dlatego na miejsce zostały zadysponowane służby ratownicze.

W związku z zaistniałym zdarzeniem interweniowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Trzcinicy, podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego SPPR w Krośnie podstacja w Jaśle oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Kierujący, po wykonaniu niezbędnych czynności przez ratowników medycznych, został zabrany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na szczegółowe badania diagnostyczne.

W związku z prowadzonymi działaniami ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE