Na drogach

Warzyce: traktor z drewnem na boku

Droga wojewódzka nr 988 w miejscowości Warzyce została zablokowana przez ciągnik rolniczy, który przewrócił się na prawy bok. Na miejscu trwa operacja podniesienia pojazdu na koła. W działaniach biorą udział cztery zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną piętnastą. W rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową na Sieklówkę ciągnik rolniczy wraz z naczepą, na której przewożone było drzewo, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn przewrócił się na prawy bok. Droga główna prowadząca do stolicy województwa została całkowicie zablokowana.

Na miejsce wysłano średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz średni samochód ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Warzycach, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierówce, a także policyjny patrol ruchu drogowego.

Działania strażaków polegają przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i ruchem pojazdów mechanicznym, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów. Pomagają również w odczepieniu naczepy z transportowanym materiałem i odstawieniu jej w bezpieczne miejsce oraz podniesieniu traktora na koła.

Kierowca wyszedł z wypadku o własnych siłach, nie potrzebował pomocy medycznej.

Ruch ma być wznowiony do godziny 16.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE