Na drogach

Wypadek dostawczego Iveco w Nowym Żmigrodzie – kierowca został uwięziony w kabinie

Po wypadku komunikacyjnym w miejscowości Nowy Żmigród występują spore utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 993 prowadzącej w kierunku granicy ze Słowacją. Samochód dostawczy zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Kierowca pojazdu został ciężko ranny. Trwają czynności mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wypadek ma miejsce na ulicy Dukielskiej – jest to droga wyjazdowa z Nowego Żmigrodu w kierunku Dukli. Na chwilę obecną nie wiadomo dlaczego samochód dostawczy marki Iveco zjechał nagle na lewą stronę jezdni, po czym wpadł do przydrożnego rowu i uderzył czołowo w betonowy przepust. W pojeździe znajdował się tylko kierowca, który został zakleszczony w kabinie. Aby go uwolnić z wraku, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Ranny mężczyzna został następnie przekazany załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Jak ustalono, pokrzywdzony to 51-letni obywatel Rumunii.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły następujące służby: Zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Żmigrodu, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Łysej Górze oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Żmigrodzie.

Na miejscu pracuje Policja, która szczegółowo wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W związku z zaistniałym wypadkiem występują spore utrudnienia dla kierowców. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem jezdni. Według przekazanych informacji, całkowita przejezdność może zostać przywrócona dopiero po północy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *