Na drogach

Nietrzeźwa kierująca wjechała w ogrodzenie

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Sieklówka. Kierująca chevroletem wjechała w ogrodzenie. Okazało się, że kobieta była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

We wtorek, po godzinie 15, dyżurny jasielskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sieklówka. Z otrzymanych informacji wynikało, że kobieta wjechała samochodem osobowym w ogrodzenie.

Podczas interwencji policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości kierującej samochodem kobiety. Badanie wykazało, że 50-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

Kobiecie grożą surowe konsekwencje. W związku z popełnionym przestępstwem straciła uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE