Kultura | rozrywka | edukacja

Świętuj z nami 75. urodziny jasielskiej biblioteki (zapowiedź)

1 października 2022 roku, chcąc uczcić przypadający tego dnia jubileusz 75-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Noc Bibliotek, zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego świętowania.

W ten szczególny dla nas dzień i jedyny taki wieczór w roku, nasze drzwi będą otwarte dla Was do późnych godzin wieczornych. Czeka nas moc atrakcji! Czytelnicy, którzy będą chcieli skorzystać z naszego księgozbioru, mogą oddać i wypożyczyć książki od 8:00 do 21:30.

Ponadto:

  • o 16:00 zapraszamy na wykład Damiana Nowaka „Słowo o Jakubie Szeli”;
  • o 17:00 zachęcamy do udziału w spotkaniu z Radkiem Rakiem, laureatem Literackiej Nagrody Nike za książkę „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”;
  • od 19:00 do 21:00 dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na warsztaty literacko-artystyczne „Opowieści kolorem malowane” z Jolą Richter-Magnuszewską, podczas których będziemy razem czytać, tworzyć i dobrze się bawić. Po ich zakończeniu zrelaksujemy się przy dźwiękach etnicznych instrumentów.

Na zajęcia z Jolą Richter- Magnuszewską obowiązują zapisy telefoniczne lub osobiście:
Odział dla Dzieci i Młodzieży
ul. Kołłątaja 1,
tel. 13 446 26 02 wew. 35

Spotkania z Damianem Nowakiem i Radkiem Rakiem odbędą się w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, warsztaty z Jolą Richter-Magnuszewską w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”.

Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE