Na drogach

17-latek uciekał Matizem przed policjantami. Pojazd uderzył w latarnię

Wieczorem policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy, który miał się poruszać bez włączonych świateł. Na widok radiowozu kierowca podjął ucieczkę. W pobliżu Kościoła Ojców Franciszkanów uderzył w latarnię. Próbował jeszcze zbiec pieszo z miejsca zdarzenia, ale został szybko ujęty. Trafił do szpitala, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna.

Jak przekazał portalowi regionalnemu terazJaslo.pl kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, około godziny dwudziestej dyżurny tutejszej Komendy otrzymał informację o samochodzie osobowym, który porusza się ulicami miasta bez włączonych świateł, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie patrolowania terenu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli podejrzany pojazd na ulicy Kościuszki. Pomimo podawanych z radiowozu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę. Pościg prowadzony był m.in. ulicami Sokoła, Czackiego, Mickiewicza, Szkolną, Krasińskiego, Sikorskiego, Grota – Roweckiego, Baczyńskiego i Lenartowicza.

Na ulicy 3-go Maja w rejonie Kościoła Ojców Franciszkanów uderzył w słup oświetlenia drogowego. Kierowca osobowego Daewoo Matiza próbował jeszcze zbiec pieszo z miejsca zdarzenia, ale został szybko ujęty.

Policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec Jasła, który nie posiada uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. Był trzeźwy. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania. Zostanie od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji odurzających. Sprawdzany jest również szczegółowo stan techniczny pojazdu.

Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Ponadto do zdarzenia został zadysponowany zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE