Na drogach

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze

| FOT. © KPP w Jaśle

Trwa jedna z największych corocznych policyjnych akcji, której celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich, dbają o płynność ruchu i przejezdność dróg, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Dzień Wszystkich Świętych to przede wszystkim czas zadumy, refleksji oraz odwiedzin grobów swoich bliskich. Dla policjantów z jasielskiej komendy to okres wzmożonych działań ukierunkowanych na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Na drogach i w rejonach cmentarzy możemy spotkać więcej patroli policyjnych oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mundurowi służą pomocą i dbają o przejezdność dróg.

Pamiętajmy, że wraz ze wzmożonym ruchem na drogach wzrasta ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych. Wielu sytuacji możemy uniknąć lub im zapobiec poprzez stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożną jazdę, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Zwracajmy także szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ dzisiaj w wielu miejscach wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu. Policjanci służą pomocą, kierują na wyznaczone parkingi i objazdy. Apelują jednak o rozważne i zgodne z prawem parkowanie samochodów, by nie tamować i nie utrudniać przejazdu innym uczestnikom ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE