Informacje

Pożar w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Młynarskiej w Jaśle

 

Strażacy pracują na miejscu pożaru, który wybuchł rano na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ulicy Młynarskiej w Jaśle. W akcji biorą udział znaczne siły i środki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu miasta i okolicznych miejscowości. Pracownicy zostali ewakuowani na zewnątrz przed przybyciem służb. Nikomu nic się nie stało.

Informację o pożarze straż pożarna otrzymała po godzinie siódmej rano. Ogień pojawił się na poddaszu, w części administracyjnej jednej z firm produkcyjnych mających siedzibę przy ulicy Młynarskiej w Jaśle. Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki Państwowej Straży Pożarnej z Jasła. Zawodowych strażaków wspierali ochotnicy z jednostek OSP Jasło-Żółków, Jasło-Niegłowice, Warzyce, Trzcinica, Osobnica, Tarnowiec, Czeluśnica, Dębowiec, Skołyszyn.

Jeszcze przed przybyciem służb z zakładu ewakuowano na zewnątrz jedenastu pracowników. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

W związku z panującym dużym zadymieniem strażacy muszą pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejsce ściągnięto z Krosna specjalny samochód do napełniania butli.

Nad okolicą unosi się gęsty dym. Strażacy uspokajają jednak, że nie ma żadnego zagrożenia dla środowiska.

W tej chwili sytuacja jest już opanowana, udało się zapobiec przedostaniu ognia na część produkcyjną. Obecnie trwa przewietrzanie pomieszczeń i wynoszenie nadpalonych elementów wyposażenia na zewnątrz budynku.

Działaniami ratowniczymi kieruje osobiście Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Piotr Śmietana.

Na zabezpieczenie rejonu operacyjnego zadysponowano jednostkę OSP KSRG Brzyska.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *