Informacje

Zuchwały napad na księdza w trakcie „kolędy”

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj w godzinach wieczornych nieznany napastnik dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na księdzu, który odwiedzał swoich parafian w ramach tradycyjnej „kolędy”. Łupem bandyty padła saszetka, w której znajdowały się kropidło i materiały duszpasterskie. Na szczęście duchownemu nic się nie stało. Sprawą zajmuje się Policja.

Do tej bulwersującej sytuacji doszło wczoraj, tuż po godzinie 19-stej, w rejonie ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. Ofiarą rozboju padł ksiądz z pobliskiej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który odwiedzał w tym czasie wiernych w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”.

Jak relacjonuje kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, w pewnym momencie do duchownego podbiegł nieznany mu mężczyzna. Bandyta zażądał od niego natychmiastowego wydania saszetki, którą trzymał w ręku, grożąc przy tym swojej ofierze niebezpiecznym narzędziem przypominającym nóż. Tuż po napadzie napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Ksiądz nie doznał żadnych obrażeń ciała. Na szczęście złodziejowi nie udało się ukraść żadnych cennych przedmiotów. W teczce znajdowały się jedynie kropidło, obrazki religijne i materiały duszpasterskie.

Zaraz po zdarzeniu Policja podjęła czynności wykrywcze mające na celu ustalenie sprawcy. Dochodzenie prowadzone jest pod kątem przestępstwa z artykułu 280 Kodeksu Karnego, a więc rozboju. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż od trzech lat.

Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat okoliczności i sprawcy zaistniałego zdarzenia, o kontakt telefoniczny z jednostką Policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112, jak również z oficerem dyżurnym dostępnym całodobowo pod numerem telefonu 47 829 53 10.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE