Na drogach

Miał ponad promil alkoholu w organizmie i 108 km/h na liczniku

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. 38-latek stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 19.30, na drodze wojewódzkiej nr 993 w Nowym Żmigrodzie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mitsubishi. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał z prędkością 108 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE