Na drogach

Na ulicy Lwowskiej ujęto pijanego kierowcę – miał 2 promile

FOT. zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany do kontroli 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 20, policjanci z jasielskiej drogówki na ulicy Lwowskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Styl prowadzenia pojazdu wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji policjanci nie mieli wątpliwości, że siedzący za kierownicą 29-letni mężczyzna jest pijany. Po przebadaniu go na alkomacie okazało się, że ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi elektronicznie zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

W świetle obowiązujących przepisów 29-latkowi grożą surowe konsekwencje. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do dwóch lat.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

Back to top button