Na drogach

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu jasielskiego

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali dzisiaj działania pn. „Trzeźwy poranek”. W efekcie, w trakcie służby, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących i zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo wielu apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 802 kierujących. W efekcie około godziny 8, w miejscowości Harklowa ujawnili kierującego, który prowadził samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *