Informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Świątkowej Wielkiej

| FOT. © KPP w Jaśle

Policjanci wraz z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Celem tych działań jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Policjanci po raz kolejny włączyli się aktywnie w realizację działań profilaktycznych wynikających z ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wczoraj, mundurowi z Jasła i Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, a także policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, spotkali się z dziećmi korzystającymi z aktywnej formy wypoczynku na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej.

| FOT. © KPP w Jaśle

Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w pojeździe. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego.

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku – dzieciom jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

| FOT. © KPP w Jaśle

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która od lat współpracuje z Policją na wielu płaszczyznach i wspiera działania profilaktyczne. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe i gadżety przekazane przez fundację PZU.

Przypominamy o istotnym elemencie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którym jest konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny dekalog”. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

(KPP w Jaśle)

Back to top button