Kultura | rozrywka | edukacja

Biblioteka jest kobietą

– spotkanie o profilaktyce raka piersi z położną środowiskowo-rodzinną Małgorzatą Bubą

Marzec to niezaprzeczalnie miesiąc kobiet. To właśnie w tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza panie w różnym wieku na spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadzi Małgorzata Buba – położna środowiskowo-rodzinna, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal.

W dzisiejszym świecie coraz więcej kobiet dba o siebie poprzez aktywność fizyczną, stosowanie odpowiedniej diety czy zabiegi pielęgnacyjne. Wszystkie panie niezależnie od wieku powinny jednak pamiętać o bardzo istotnym elemencie naszego życia, jakim jest profilaktyka kobiecego zdrowia. Dzięki obserwacji naszego organizmu i samobadaniu jesteśmy w stanie wykryć choroby na wczesnym etapie rozwoju i niejednokrotnie uchronić swoje życie.

Ponieważ szacuje się, że co roku na nowotwór piersi zapada ok 1,5 miliona kobiet na świecie, o tym niezwykle ważnym zagadnieniu jakim jest profilaktyka raka piersi porozmawiamy z Małgorzatą Bubą – położną rodzinną, specjalistką pielęgniarstwa ginekologicznego, certyfikowanym doradcą laktacyjnym, instruktorką szkoły rodzenia, finalistką i ambasadorką kampanii Położna na medal.

Spotkanie odbędzie się 29 marca 2023 (środa), o godz. 17:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1. Liczba miejsc ograniczona. Zaproszenia do odbioru w Czytelni Głównej.

Partnerami wydarzenia są: Kampania Położna na medal oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE