Na drogach

Działania „Prędkość” na jasielskich drogach

| Nz. policjant wydziału ruchu drogowego stojący przy jezdni. Wykonuje on pomiar prędkości za pomocą ręcznego miernika prędkości. FOT. © KPP w Jaśle

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. W związku z działaniami, mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to wciąż najczęściej popełniane przez kierujących wykroczenie i główna przyczyna wypadków drogowych. W trakcie sobotnich działań, funkcjonariusze jasielskiej drogówki ujawnili 39 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W związku z tym 22 kierujących zostało ukaranych mandatami, 15 osób zostało pouczonych. Natomiast wobec dwóch kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Ponadto dwóch kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. 24-latek jechał audi z prędkością 101 km/h, natomiast kierowca peugeota poruszał się z prędkością 102 km/h. Oba te przypadki miały miejsce w Siepietnicy, w rejonie przejścia dla pieszych, gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE