Na drogach

Dwóch kierujących pod wpływem alkoholu wyeliminowanych z ruchu drogowego

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Podczas ubiegłego weekendu policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wyznaczonych punktach kontrolnych oraz podczas każdej kontroli drogowej. W trakcie dwudniowych działań pn. „Trzeźwość” w piątek i niedzielę skontrolowali 1227 kierujących. Dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Pierwszego kierującego policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali w piątek przed godz. 9 w Trzcinicy. 62-latek kierował seatem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Będzie on odpowiadał za popełnienie wykroczenia. Drugi przypadek miał miejsce w niedzielę przed godz. 7 w Jaśle na drodze wojewódzkiej nr 992. Badanie alkomatem wskazało u kierującego alfą romeo zawartość prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. 47–letniemu mieszkańcowi powiatu strzyżowskiego również zatrzymano prawo jazdy. Odpowie on za popełnienie przestępstwa.

Jeśli piłeś – nie jedź! Nie narażaj siebie oraz innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *