Informacje

Policjanci z Tarnowca pomogli kobiecie, która leżała na chodniku

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

„Pomagamy i chronimy” – to hasło, które przyświeca policjantom każdego dnia. Służba w Policji to nieustająca gotowość do niesienia pomocy ludziom, znajdującym się w potrzebie. Policjanci z Tarnowca pomogli kobiecie, która leżała na chodniku. Udzielili jej pierwszej pomocy i byli przy niej do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Asp. Janusz Jaworski oraz st. sierż. Bartłomiej Kluk na co dzień pełnią służbę w Posterunku Policji w Tarnowcu. Wczoraj podczas patrolowania tej miejscowości zauważyli osobę leżącą na chodniku. Funkcjonariusze natychmiast do niej podjechali. Okazało się, że na chodniku leżała kobieta. 61-latka nie mogła wstać, traciła przytomność, uskarżała się na silny ból głowy. Była wystraszona i roztrzęsiona. Kobieta była trzeźwa.

Oświadczyła, że leczy się na nadciśnienie, bardzo źle się poczuła i upadła. Miała problemy z oddychaniem. Policjanci niezwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy medycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mieszkanka gminy Tarnowiec, będąc pod opieką funkcjonariuszy, uspokoiła się i poczuła bezpieczna. Mundurowi byli przy kobiecie cały czas, aż do przyjazdu karetki pogotowia, monitorując jej czynności życiowe.

Policja apeluje, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób, które potrzebują pomocy. Kiedy zobaczymy kogoś, kto leży na chodniku czy poboczu, zatacza się, ma trudności z utrzymaniem równowagi, nie musi to oznaczać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Nasza odpowiednia reakcja niejednokrotnie może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE