Informacje

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów

| FOT. © KPP w Jaśle

Policjanci z jasielskiej komendy oraz Posterunku Policji w Tarnowcu zabezpieczali znalezione w Szebniach powojenne niewybuchy. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

W środę przed godz. 9, dyżurny jasielskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w Szebniach. Podczas prac związanych z wykopaniem stawu, pracownicy Gminy Jasło zauważyli w ziemi dwa pociski. Na miejsce natychmiast został skierowany policjant z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Z poczynionych ustaleń wynikało, że znalezione niewybuchy to granat moździerzowy oraz pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Z uwagi na zagrożenie, miejsce znaleziska objęto stałym nadzorem do przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Wczoraj przed południem niewybuchy zostały zabezpieczone przez patrol saperski.

Pamiętajmy!
Kiedy znajdziemy niewybuch, czy przedmiot, który go przypomina, zachowajmy ostrożność. Pod żadnym pozorem nie dotykajmy go oraz nie przenośmy. Jeśli to możliwe oznaczmy niebezpieczne miejsce, a następnie oddalmy się. Niezwłocznie poinformujmy odpowiednie służby. Bagatelizowanie zagrożenia może okazać się tragiczne w skutkach.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE