Informacje

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy kradzieży

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Funkcjonariusze z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzieże na terenie kilku powiatów. 35-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle w ubiegłym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg kradzieży popełnionych na terenie Jasła. Łupem złodzieja padały artykuły spożywcze i chemiczne, papierosy, telefony komórkowe, zegarki, dokumenty, biżuteria, pieniądze, rowery, samochód osobowy oraz kable światłowodowe. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła blisko 17 tysięcy złotych.

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu i intensywnej pracy policjantów, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego został zatrzymany i przesłuchany. Według ustaleń policjantów kradł on również na terenach powiatów zawierciańskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, dębickiego i krośnieńskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Jaśle zadecydował, że 35-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Złodziej już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Liczne kradzieże, to nie jedyne przestępstwo, które mężczyzna ma na sumieniu. W marcu tego roku prowadził on również samochód w stanie nietrzeźwości.

(KPP w Jaśle)

Back to top button