Informacje

Ukradł sprzęt rolniczy i sprzedał na złomie – został zatrzymany

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który z prywatnej posesji ukradł akumulator, brony polowe oraz kable akumulatorowe. 56 – latek sprzedał skradzione przedmioty na złomie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek przed godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść na jednej z prywatnych posesji w Jaśle. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Ustalili, że z posesji zostały skradzione, akumulator z zaparkowanego ciągnika rolniczego oraz kable akumulatorowe. Ponadto skradziono 6 szt. bron polowych. Wartość strat w związku z kradzieżą właściciel wycenił na kwotę 2300 zł.

Policjanci wykonali oględziny i zajęli się ustalaniem sprawcy. W trakcie działań, tego samego dnia, sprawdzili pobliski złom. Tam zauważyli przedmioty, które opisał zgłaszający. Wykonali oględziny, a następnie skradzione rzeczy przekazali właścicielowi. Mundurowi ustalili dane mężczyzny, który sprzedał przedmioty na złomie i pojechali do miejsca jego zamieszkania. 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Złożył wyjaśnienia i nie przyznał się zarzucanego mu czynu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *